Bardzo często podczas rozmów z klientami pojawiają się pytania dotyczące procesu produkcji mebli loftowych i sposobu, w jaki one powstają. Ten artykuł powstał po to, aby uświadomić wszystkim czytającym, że w pewien sposób tworzymy coś, z niczego. Oczywiście nie obrażamy pięknych, litych desek. Nie ukrywajmy, widząc mało atrakcyjne ułożone sztaple, czasem ciężko wyobrazić sobie wymarzony stolik loftowy lub kawowy, prawda?
Pozyskanie drewna na meble
Czy wiedzieliście o tym, że aby móc wyciąć dąb, drzewo musi mieć minimum 120 lat? Więc poszukiwana trwają ciągle, gdy już dostaniemy taki materiał jest poddawany obróbce, czyli pocięty na długie deski. Deski następnie są sezonowane, czyli leżakują. Im dłuższe sezonowanie, tym lepsza jakość materiału. Po kilku latach można takie deski włożyć do suszarni, po odpowiednim wysuszeniu deski nadają się do obróbki. Idealne deski na meble, które produkujemy mają wilgotność między 6-10%.
Wybór mebla, zdjęcie, projekt, szkic.
Kolejnym krokiem to kwestia należąca do Was Klienci. Wysyłacie do nas swoje projekty, szkice, zdjęcia mebli wraz z wymiarami, które chcecie, abyśmy wykonali. Często wspólnie ustalamy wszelkie działania, podpowiadamy rozwiązania, sugerujemy ewentualne zmiany dla funkcjonalności mebla, tak aby wymarzony mebel spełniał Wasze oczekiwania.
Praca w stolarni i spawalni
Wiele mebli, które u nas powstaje, posiada szerokie blaty dlatego przy ich produkcji wykonywana jest tzw. klejonka dębowa. Wykonujemy ją z szerokich lameli, które w przypadku całych desek tzw. monolitów nie wyginają się pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak wilgotność, czy temperatury. Następnie blat przechodzi szereg prac związanych z obróbką mechaniczną – cięcie, frezowanie, równanie, szlifowanie i wiele innych, w zależności od potrzeby. Blat jest również pokrywany olejowoskiem lub wybarwiany, jeśli takie jest życzenie klienta.
Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób impregnowane są elementy drewniane? Zapraszamy do obejrzenia filmiku > Jak zabezpieczać, impregnować blaty drewniane?
Spawanie podstawy mebla drewnianego
Kolejnym etapem jest spawanie podstawy stalowej. Wykonuję ją według rysunku i projektu zgodnie ze specyfikacją ustaloną z klientem. Wszystkie nasze konstrukcje stalowe są wyszlifowane w pachwinach, bezszwowe. Później zawożone są do malarni proszkowej.
Gdy już malarnia oddaje nam podstawy/elementy stalowe następuje skręcanie, montowanie elementów drewnianych do konstrukcji stalowych.
Przygotowanie mebli do wysyłki
Większość naszych mebli wyjeżdża jako gotowy produkt – nic nie trzeba skręcać. Jedyne co pozostało, to kwestia wniesienia w odpowiednie miejsce i gotowe! Można cieszyć się z wymarzonego, niepowtarzalnego egzemplarza. Całość zabezpieczamy w pełni do transportu.
Ot tyle albo aż tyle! Pamiętajcie, że każde meble powstają na indywidualne zamówienie, nigdy nie wykonamy identycznego mebla z racji niepowtarzalności drewna, z którego jest wykonywany dany mebel. Cały proces wymaga ciągłej pracy w poszukiwaniu najlepszych materiałów na Wasze meble, ciągłego rozwoju w produkcji coraz to ciekawszych projektów.
Mamy nadzieję, że już wiecie jak wygląda proces powstawania mebli loftowych! Pozdrawiamy i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ;).