Meble industrialne i meble loftowe

Meble industrialne i meble loftowe
Szukają Państwo minimalistycznych mebli skandynawskich, industrialnych lub też loftowych?

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszymi realizacjami tego rodzaju produktów.

Meble loftowe w naszym wykonaniu to bowiem idealne połączenie klasycznych materiałów takich jak drewno ze stalą lub też szkłem. Połączenie tego rodzaju przekłada się na nowoczesny design. Nasze meble loftowe to zatem znakomite uzupełnienie każdego wnętrza w industrialnym czy też minimalistycznym stylu.

Tylko w naszym sklepie znajdą Państwo nowoczesne i ekskluzywne meble industrialne, loftowe na wymiar do każdego pomieszczenia w domu!

Narodziny stylu industrialnego
Lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku to bardzo trudny okres w historii Stanów Zjednoczonych. Pogłębiająca się recesja, bankructwa przedsiębiorstw i gospodarstw domowych oraz zamykanie licznych fabryk sprawiły, że wiele lokali użytkowych musiało zostać porzucone. To właśnie wtedy te wielkie przestrzenie jak hale przemysłowe zaczęły być powoli wykorzystywane przez artystów którzy próbowali je zamienić w swoje pracownie.

Styl industrialny – minimalizm w czystej formie
Ciężka sytuacja finansowa i ograniczone środki powodowały, że wspomniane wcześniej hale produkcyjne zamieniały się powoli w mieszkania w których królowała duża i niczym nie ograniczona przestrzeń użytkowa. Czyli coś co w połączeniu ze stawianiem na proste betonowe ściany, dużą ilość światła we wnętrzu stanowi podstawę koncepcji obecnego teraz stylu industrialnego.

Meble industrialne wykonane w takim stylu to właśnie minimalizm oraz łączenie elementów naturalnego drewna z detalami wykonani ze szkła czy też metalu. Meble industrialne mają zatem dawać odczucie surowości i prostoty formy.

Wyświetlanie wszystkich 3 wyników